Koşu Bandı Yedek Parça Satış ve Tamiri – Yürüyüş Bandı, Eliptik Bisikleti, Kondisyon ve Kardio Aletleri, Step Aleti ve Diğer Spor Aletleri Yerinde Servis.

Koşu Bandı Motoru

Koşu Bandının en önemli parçalarından olan motor cihazın ön tarafında büyük plastik kapağın alt kısmında genelde sol tarafa konumlandırılmıştır.Her Marka, Model Koşu Bandında Farklı beygir güçlerinde (HP) ve farklı çalışma prensiplerinde olabilir.

                     Ev Tipi (Bireysel Kullanıma yönelik) Koşu Bantlarında genelde Kömürlü DC tip Motor kullanılmakta olup,Profesyonel Koşu Bantlarında AC tip kullanılmakadır.AC tip motorlar yoğun kullanıma uygun motorlardır.

Koşu Bandı Motoru Neden Yanar / Bozulur ?

                    Altta sıralanan maddelerden herangi biri koşu bandı motorunun ömrünü kısaltarak bozulmasına sebep olacaktır.Arızalandığında E1 – E2 – E3 gibi hata kodları verebilir.Bu hata kodları Koşu Bandı Markasına göre değişkenlik gösterebilir.

Koşu Bandı Motoru Tamir Edilirmi ?

        Bazı Koşu Bandı Motorlarının tamiri ve bakımı yapılabilmektedir..Motorun yıpranma durumuna ve Markasına göre değişmektedir.Motor gücü (Beygir / HP) ne kadar düşükse tamir olmama ihtimali daha fazladır.

Exit mobile version